Lanzhou Üniversitesi ( Lanzhou )

lanzhou_univ_logo

Lanzhou Üniversitesi

Eğitim İçeriği:
1- Çince Temel Dersler: Giriş, Başlangıç, Orta ve ileri seviye olmak üzere dört seviyede Kapsamlı Çince Dersi (dil bilgisi, konuşma, yazma), dinleme dersi, okuma ve konuşma sınıflarında Çince eğitimler verilmektedir.
2- Ücretsiz Seçmeli Dersler:
Hobi olabilecek Çince Temel Seçmeli Dersler;  Çince Karakterler, Çince Kaligrafisi, TaijiQuan, Kağıt Kesme (kirigami), Çince Ortak etkinlikler vb.
Önemli olan Seçmeli Dersler:   HSK Danışmanlık, Yakın Çin Tarihi, Çağdaş Çince, Menkul Kıymetler Yatırım, Uluslararası Yatırım, Çin – Yabancı Kültür Alışveriş Tarihi, E-Ticaret vb.

*Çince Eğitimlerde aracı dil İngilizce kullanılmaktadır.

Shanghai Üniversitesi’nde bir çok lisans programı bulunmaktadır. Bu lisans programları ayrı ayrı ücretlendirilmiştir. Öğrenciler, Uluslararası Ekonomi Ve Ticaret Bölümü’nü  29,800 Yuan’a İngilizce olarak, İşletme Yönetimi’ni gene aynı fiyata İngilizce olarak okuyabilirler. Bunun yanında Çince olarak yıllık 24,000 Yuan’a Uluslararası Ticaret ve Ekonomi, yıllık 32,000 Yuan’e 5 yıllık Mimarlık Bölümü’nü,  yıllık 21,000 Yuan’a Yabancılar için Çin Dili Bölümünü, yıllık 24,000 Yuan’a Finans Bölümü’nü okuyabilirler. Bunlar dışında Çince daha bir çok bölüm bulunmaktadır.

Shanghai Üniversitesi’nde Yüksek Lisans için bir çok İngilizce eğitim alınabilecek bölümler bulunmaktadır. Öğrenciler yıllık yıllık 36,250 Yuan’a Uluslararası Ticaret, yıllık 32,250 Yuan’a Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi, yıllık 26,000 Yuan’a Çin Ticari Hukuk’u okunabilir. Çince olarak da yılda 26,000 Yuan’a Çin Dili ve Edebiyatı,29,000 Yuan’a da Dünya Ekonomisi okunabilir.

İngilizce olarak Çin Tarihi’ni yıllık 36,250 Yuan’a, Çin Dili ve Dil Bilimi’ni 36,250 Yuan’a, Çevre Mühendisliği’ni yıllık 45,000 Yuan’a okuyabilir.

Shanghai Üniversitesi’nde Baoshan Kampüsü ve Yanchang Kampüsü için ayrı yurt imkanları mevcuttur. Odaların fiyatı, odaların kalitesi ve kişi sayısına bağlı olarak günlük 50 ila 160 Yuan arasında gidip gelmektedir. Baoshan Kampüsünde tek kişi çift kişilik, Tv’li,klimalı, telefonlu,duş bulunan ,eşyalı bir odada günde 100 Yuan’a kalabilirken, 6 kişilik 3 odadan oluşan suitte ortak kullanılan tuvalet,duş,eşyalı bir odada günde 35 Yuan’a kalabilir. Yanchang Kampüsünde ise Tek kişilik özel duşlu odada 75 Yuan’a ,çift kişilik odada 165 Yuan’a kalabilirler. 3 aylık peşin ödemede indirimde yapılmaktadır.

Lanzhou Fotoğrafları

kay't butonss