NANKAI ÜNİVERSİTESİ (Tianjin)

Nankai_University_logo.svg_

NANKAI ÜNİVERSİTESİ (TIANJIN)

Nankai Ünviersitesi Çin’in kuzey bölgesindedir. Üniversite Çin’in en önemli üniversiteleri arasında gösterilmektedir.

Nankai Üniversitesi’nde Çince eğitimler için çok sayıda program bulunmaktadır.

Üniversitenin yabancı öğrenciler tarafından en çok talep gören fakültesi; Uluslararası Çin Dili Eğitimi Fakültesi’dir.
Bu fakültede;
1- Çin Dili Bölümü
2- Ekonomi ve Ticaret Bölümü için Çince Dili
3- Çin Kültürü Bölümü
4- İki Dilli Tercüme Bölümleri bulunmaktadır.

Shanghai Üniversitesi’nde Yüksek Lisans için bir çok İngilizce eğitim alınabilecek bölümler bulunmaktadır. Öğrenciler yıllık yıllık 36,250 Yuan’a Uluslararası Ticaret, yıllık 32,250 Yuan’a Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi, yıllık 26,000 Yuan’a Çin Ticari Hukuk’u okunabilir. Çince olarak da yılda 26,000 Yuan’a Çin Dili ve Edebiyatı,29,000 Yuan’a da Dünya Ekonomisi okunabilir.

Pekin Dil ve Kültür Ünviersitesi’nde iki tip yırt bulunmkatadır. Bu yurtların bir kısmı doğrudan rektörlüğe bağlıdır. Bir kısmı ise Üniversiteye yurt hizmeti veren  özel kuruluşlara ait olan yurtlardır. Yabancıların kaldığı yurtların en büyüğü 17 numaralı yurttur. İmkanlar olarak diğer yurtlardan nispeten daha iyidir.

Shanghai Üniversitesi’nin içinde alışveriş yapabileceğiniz supermarket bulunmaktadır. Ayrıca bunun yanında, okulun çevresinde bolca ATM ve banka bulabilirsiniz. Ayrıca gene okulun yakınında bulunan Alışveriş Merkezi’nde  bilinen markalardan giysi ve yiyecek satın alabilir keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Nankaı Üniversitesi Fotoğrafları

kay't butonss